За останні роки бібліотеки привнесли в електронне інформаційне середовище притаманні їм сильні риси: якісну каталогізацію ресурсів, стандарти опису та систематизації документів, піклування про збереження цифрових творів. Бібліотеки представили світу якісно упорядковані та описані електронні колекції, пов’язані зі збереженням історико-культурної спадщини та доступом до неї не лише науковцям, а й широким верствам населення.

Розвиток цифрових сервісів суттєво змінює традиційну систему бібліотечних послуг, які виконувалися на звернення користувачів. Бібліотекарі здійснюють сьогодні складні функціональні обов’язки на рівні експертів, пов’язані з реалізацією наукових проєктів. До них відносяться: цифрова гуманітаристика: актуалізація джерел національної спадщини та створення цифрових ресурсів національної пам’яті, цифровий менеджмент (кураторство) та система підтримки наукових досліджень: дані досліджень, наукові метадані, профілі, публікації, репозитарії, бібліометрія. Бібліотечні спеціалісти цих функціональних груп відповідають за постійний розвиток поглиблених знань у цих областях, що сприяє можливості постійно надавати інноваційні та вагомі послуги з підтримки досліджень у швидко мінливому середовищі цифрових наукових комунікацій і технологій.


Для реєстрації наукової бібліотеки на інформаційному порталі "НАУКА УКРАЇНИ: ДОСТУП ДО ЗНАНЬ" необхідно заповнити реєстраційну анкету.

Перед надсиланням реєстраційної анкети перевірте наявність інформації про вашу бібліотеку в реєстрі "НАУКОВІ БІБЛІОТЕКИ УКРАЇНИ"

 

Консолідований інформаційний ресурс літератури з питань бібліотекознавства, документознавства, архівознавства, книгознавства. Включає друковані, електронні та інтернет-ресурси.

Основні розділи спеціалізованої е-бібліотеки:

  • БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. БІБЛІОТЕКОЗНАВСТВО
  • ДОКУМЕНТОЗНАВСТВО
  • АРХІВНА СПРАВА
  • КНИГА. КНИГОЗНАВСТВО
 

Ознайомитись з науковими дослідженнями в галузі бібліотечної, архівної та інформаційної науки, які проводить Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського можна в: