Наукові профілі та ідентифікатори

ORCID (Open Researcher and Contributor Identity Document)

ORCID (Open Researcher and Contributor Identity Document) – це відкритий ідентифікатор дослідника та постачальника даних. Некомерційний проєкт зі створення міжнародного реєстру вчених. Проєкт було започатковано у жовтні 2012 року у Вілмінгтоні (штат Делавер, США) кількома співробітниками Crossref, Wiley-Blackwell та Springer Nature.

DOI (Digital Object Identifier)

Цифровий ідентифікатор об’єкта (англ. Digital Object Identifier, DOI) – це літерно-числовий код, який використовується для однозначної ідентифікації об’єктів наукової інформації. Широко використовується в основному для ідентифікації академічної інформації, такої як журнальні статті, звіти про дослідження, набори даних та офіційні публікації. Впроваджений 2000 року Міжнародною агенцією цифрової ідентифікації об’єктів. Затверджений Міжнародною організацією зі стандартизації (ISO).

Ідентифікатор установи Scopus (Scopus Affiliation Identifier)

Scopus Affiliation Identifier – це сталий числовий ідентифікатор профілю наукової установи у базі даних Scopus. У такому інституційному профілі автоматично групуються всі проіндексовані базою даних публікації конкретної установи. Для цих публікацій виконується розрахунок низки наукометричних показників, що слугують інструментом оцінки ефективності досліджень та індикатором впливовості установи в науковому середовищі.

Ідентифікатор автора Scopus (Scopus AuthorID)

Author ID – це сталий числовий ідентифікатор авторського профілю науковця у наукометричній базі даних Scopus. Профіль та його числовий ідентифікатор генеруються системою автоматично після індексації першої ж статті нового автора у базі даних. Створити авторський профіль у Scopus, не маючи проіндексованих базою даних публікацій, неможливо.

Підписатися на RSS - Наукові профілі та ідентифікатори