Ідентифікатор установи Scopus (Scopus Affiliation Identifier)

Scopus Affiliation Identifier – це сталий числовий ідентифікатор профілю наукової установи у базі даних Scopus. У такому інституційному профілі автоматично групуються всі проіндексовані базою даних публікації конкретної установи. Для цих публікацій виконується розрахунок низки наукометричних показників, що слугують інструментом оцінки ефективності досліджень та індикатором впливовості установи в науковому середовищі.

Верифікований профіль наукової установи у Scopus містить таку інформацію:

  • офіційну назву установи та її адресу;
  • ідентифікатор Affiliation ID;
  • варіанти написання назви установи;
  • відомості про кількість статей та авторів установи у базі даних;
  • аналіз публікацій за предметними рубриками;
  • відомості про інституційну співпрацю установи (статті, створені в колаборації із співробітниками інших установ);
  • перелік видань, в яких публікуються науковці установи.

Зараз у базі даних Scopus наявні понад 70 тисяч перевірених організацій, кожна з яких має власний ідентифікатор Scopus Affiliation Identifier (числовий код). Крім цього, у базі даних присутні мільйони назв установ, відомості про які екстраговано автоматично з метаданих публікації; ці дані є дублетними, некоректними та розпорошують пошукові результати; такі організації придатні для мануального пошуку, але не мають приналежності до жодного профілю наукової установи. Для впорядкування даних у профілях установ у Scopus використовується інструмент Institution Profile Wizard. Детальніше про впорядкування інституційних профілів у Scopus можна дізнатися в інструкції:

Створення та впорядкування профілів наукових установ у Scopus та Web of Science : Інструкція для співробітників НАН України