Наукова періодика України

Наукова періодика України – це повнотекстова база даних Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, в якій представлено наукові періодичні видання України. Є найбільшим за охопленням повнотекстовим ресурсом в Україні. Глибина ретроспекції (для деяких видань): від сьогодні до 1991 року. Категорію наукових періодичних видань можна переглянути у "Реєстрі наукових фахових видань України" (Міністерство освіти та науки України).


Список наукових журналів України за алфавітом назв:

A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  L  M  N  O  P  R  S  T  U  V  W  
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Э  Ю  Я  

Статті з БД «Наукова періодика України» індексуються у Google Scholar завдяки коректному оформленню метаданих. Пошуковий інтерфейс бази даних дозволяє виконувати пошук за ключовими термінами, назвами публікацій, авторами (індивідуальними та колективними), назвою видання, ISSN, ББК тощо; пошуковик доповнено алфавітними покажчиками авторів та назв статей.

З точки зору видавництв наукових журналів інтеграція їхніх публікацій в єдиний науково-інформаційний ресурс «Наукова періодика України» надає такі переваги:

1. Реклама наукового фахового видання через наявність обов’язкового посилання на сайт видавництва журналу, інформації про редколегію, тематичний профіль та контакти.

2. Повноцінний бібліографічний опис наукових публікацій із необхідним комплектом метаданих, що дозволяє автоматично індексувати ці статті у міжнародних реферативних базах даних і наукометричних системах.

3. Інтегрований ресурс працює на розвиток науки та користувачів, що опосередковано сприяє використанню наукової продукції видавництв, її цитованості та затребуваності, що як наслідок підвищує рейтинг видань та їх видавництв.

4. Наукові видавництва мають серед потенційних споживачів їхньої інформації щодобово понад 5 тисяч сеансів відвідування – це щоденне читання наукових фахових видань та цитування їхніх публікацій, яке не може бути забезпечено самостійно окремими сайтами журналів.

5. У рейтингах пошуку Google запити із порталу НБУВ надаються першими і містять необхідні метадані про публікацію (автор, назва, журнал); посилання веде із пошукової системи Google до персональної сторінки публікації на порталі НБУВ, де на неї можна коректно послатися (у тому числі вказати видання, в якому опублікована стаття).

6. Завдяки проіндексованим Google Академією метаданим публікацій (які обов’язково містять назву журналу) з’являється можливість створити наукометричний профіль журналу та слідкувати за цитованістю, опублікованих у ньому статей.

7. Сервіси для авторів та видавництв надаються в межах інформаційної платформи НБУВ безкоштовно на умовах вільного доступу до повних текстів публікацій. Ці функції, які наукова бібліотека традиційно надає безкоштовно, охоче переберуть на себе комерційні установи (бо ця ніша обов’язково буде заповнена), які будуть продавати ці послуги за гроші, що аж ніяк не покращить становище та статус наукових фахових видань України та їхніх видавництв.