Оновлено алгоритм реєстрації ResearcherID у Web of Science

Компанія Clarivate Analytics звершила інтеграцію баз даних наукової інформації Publons та Web of Science. Серед оновлень – зміна алгоритму реєстрації авторського профілю науковця ResearcherID. Починаючи з 2023 року, зареєструвати профіль Researcher ID можна виключно на платформі Web of Science. Для цього необхідно заповнити всі поля реєстраційної форми, розміщеної за посиланням: https://access.clarivate.com/register?app=wos

Як і при реєстрації в Publons, наявність проіндексованих у Web of Science публікацій для створення облікового запису Researcher ID не є обов’язковою. Усі створені до 2023 року облікові записи Researcher ID автоматично перенесено до Web of Science, вони можуть бути знайдені за посиланням https://www.webofscience.com/wos/author/record/ХХХ-ХХХ-ХХХХ, де Х – унікальний ID дослідника, отриманий ним при попередній реєстрації. Підтримка сайту Publons більше не здійснюється.

Інтеграція Publons та Web of Science також внесла низку змін у функціонал авторських профілів Researcher ID. Зокрема, оновлений обліковий запис Researcher ID дозволяє:

  • - імпорт та експорт даних з ORCID;
  • - додавання наукових статей, рецензій та приміток редактора;
  • - відстеження наукометричних показників автора та рецензента;
  • - завантаження резюме наукового співробітника.

Використання бази даних Web of Science наразі є доступним в трьох статусах:

  1. Гостьовий (без реєстрації та передплати): доступ без можливості редагування даних надається до пошуку інформації, перегляду авторських профілів, наукометричних показників та 10 найновіших публікацій за певною категорією.
  2. Користувацький (з реєстрацією, але без передплати): доступ із можливістю редагування та створення власних профілів і необмеженим переглядом публікацій і метрик.
  3. Передплатний (інституційна або національна передплата): доступ до повного функціонала Web of Science, включаючи аналіз мереж співавторства, імпакт-факторів, генерування звітів про цитування тощо.

Нагадаємо, що у відповідь на офіційне звернення МОН України компанією Clarivate Analytics було надано згоду на подовження термінів національної передплати на базу даних Web of Science (зокрема, для всіх установ НАН України) щонайменше до 31 грудня 2023 р.